İnstagram’ın en yeni güvenlik özelliği

İnstagram’ın en yeni güvenlik özelliği, üçüncü taraf uygulama izinlerini daha iyi yönetmenizi sağlar.

instagram, kullanıcıların üçüncü taraf uygulamalarla paylaştığı verileri kontrol etmeleri için yeni bir özellik ekledi. Sürekli büyüyen hamburger simgesinin sekmesinde, hangi üçüncü taraf hizmetlerin verilerinize erişebildiğini görmek için Ayarlar -> Güvenlik -> Uygulamalar ve Web Siteleri’ne gidebilirsiniz. Buradan kullanıcılar, profil bilgileri, kullanıcı adınız, hesap türünüz, başlıklar ve fotoğraflar gibi verilere erişimi olan aktif ve süresi dolmuş yetkili uygulamalara bakabilir.

instagram’dan fotoğraf almak isteyen fotoğraf basma hizmetleri ve web sitesi oluşturma platformları gibi artan sayıda şirketle, hangi uygulamaların Instagram hesabınıza erişebildiğini izlemek zor olabilir. İşlemi daha net hale getirmek için Instagram, hangi bilgi uygulamalarının talep ettiğini listeleyen ve kullanıcıların iptal etmelerini veya erişim vermelerini sağlayan yeni bir yetkilendirme ekranı sunuyor.

Garip bir şekilde, Instagram , özelliğin kullanıma sunulmasının alışılmadık derecede uzun süren altı aya kadar süreceğini söylüyor . Instagram’da en çok Instagram Story özelliklerini tüm kullanıcılara sunmak genellikle birkaç hafta sürüyor, bu nedenle şirketin neden önemli bir güvenlik özelliği sunmaya zaman ayırdığını merak ediyor.

Bu yazı Haber, Teknoloji kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir